Klimatyzatory postojowe Kołobrzeg

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest niekorzystny również ze powodów finansowych oraz tak ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Świnoujście

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest dobrym zachowaniem, od którego trudno uciec, to mienie z niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest ostatnie, że poprawia on bezpieczeństwo pracy oraz dostarcza, że kierowca i ładunek dotrą na lokum w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na placu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten doskonały działa coś na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego poleceniem jest obniżenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w pewnej obudowie montowanej z reguły na dachu kabiny pojazdu czy na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, wiąże się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym natomiast w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje ponad wyposażone w projekt, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie czy potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Człopa

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i dość nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w ciąg została wprowadzona woda. Stanowi ona dość schładzana, i wielką korzyścią tego rodzaju klimatyzatorów jest ostatnie, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wyraźnie poważna, ponieważ chyba on ograniczyć temperaturę powietrza istniejącą we tłu pojazdu nawet o sto procent w związku do temperatury na zewnątrz. Jednak ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie gra w tropikalnym klimacie. Również gdy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wadą jest krótki pobór prądu konieczny do normalnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Człopa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments