Jak założyć biuro nieruchomości

Obecnie w Polsce rynek nieruchomości kwitnie. Dlatego biuro nieruchomości jest niewątpliwie właściwym i przy odrobinie chęci zyskownym pomysłem na własny biznes.

Jak założyć własne biuro nieruchomości

Sporym ułatwieniem jest na pewno to, iż od roku 2014 pośrednik nieruchomości nie musi ubiegać się o pozyskanie licencji zawodowej.

Nim przystąpimy do załatwiania wszelkich formalności związanych z otwieraniem działalności, należałoby rozumieć czym tak dokładniej owe biuro się trudni.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Głównym ich zajęciem jest pośredniczenie pomiędzy stronami planującymi kupić, zbyć lub wynająć daną nieruchomość. Dodatkowo pracownicy agencji nieruchomości dla własnych klientów weryfikują stan prawny i faktyczny nieruchomości, prowadzą negocjacje pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do tematu własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może praktycznie każdy, wystarczy że posiada zdolność do czynności prawnych. Prowadzenie biura nieruchomości może przebiegać w kliku formach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Należałoby także wiedzieć, iż taka agencja musi być ewidencjonowana jeśli chodzi o sprzedaż – potrzebne będzie też nabycie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments